Výstavní standart křečka syrského

20. července 2008 v 15:14 |  O křečcích
Z anglického originálu Show standards- Syrians (British Hamster Association) http://www.petwebsite.com/bhasyrian.htm

Typ (25 bodů )
Tělo by mělo být široké a bochníčkovitého tvaru. Hlava by měla být dobře umístěna na těle, obrys by měl naznačovat hladké křivky od nosu přes hlavu, až k šíji. Hlava by měla být v poměru k tělu velká s bochníčkovitou lebkou, krátkým obličejem a tupým nosem.
Typ
Typem se myslí celkový dojem z křečka. Křeček by měl být podsaditý a neměl by být vyzáblý. U obou pohlaví by šíře přes "boky" neměla být o moc větší než šíře přes "ramena". Tlustí křečci jsou penalizováni. Tlustí křečci jsou přes "boky" mnohem širší a tím snižují celkový dojem .
Křeček by neměl mít "krysí" hlavu s úzkým, špičatým nosem. Měl by mít kompaktní , krátkou hlavu. Ideálně by vzdálenost mezi ušima měla být stejná jako vzdálenost od špičky nosu po střed spojnice spodní hrany uší. Toto nemusí být splněno u mladých křečků (4 měs.), kteří ještě nemají dostatečně vyvinuté proporce hlavy.

Srst (20 bodů )
Srst by měla být jemná, měkká a velmi hustá. Hustá srst na bříšku zasluhuje zvláštní pozornost. U krátkosrstých křečků by měla být srst krátká a hladká. U dlouhosrstých křečků se musí posuzovat každé pohlaví odděleně, jelikož samci mají delší srst než samice. Jedinec s hrubou srstí může být diskvalifikován.
Srst
Při pohybu ruky proti srsti by neměla být vidět kůže. Saténoví křečci mají srst jemnější, ale kůže by být vidět neměla.
U krátkosrstých křečků jsou penalizovány dlouhé, vyčnívající chlupy.
U dlouhosrstých křečků se odděleně posuzují samci a samice. Samci mají srst na zádech delší, krátká srst na zádech je penalizována, u samic je kratší srst na zádech dovolena.
Řídká srst na břiše je nežádoucí.

Velikost (10 bodů )
Křečci by měli být co největší, ale ne tlustí. Samice mohou být větší než samci.

Kondice (10 bodů )
Křeček by měl být zdravý a v dobré kondici, když se vzbudí, měl by být ostražitý, živý a čilý. Křeček má být ochočený, aby se mohl vzít do ruky. Tělo má být pevné s žádným přebytkem tuku. Kožíšek by měl zářit zdravým leskem a křeček by měl být čistý, bez příznaků choroby, nebo viditelného zranění.

Oči a uši (5 bodů )
Oči by měly být velké, vyčnívající a postaveny hodně od sebe. Uši by měly být neporušené, velké, zakulacené, posazené dobře od sebe a neseny vztyčené. Když je křeček vzhůru, uši by měly být rozevřené.
Oči a uši
Penalizují se oči malé, různě veliké.
Standard vyžaduje uši veliké, ale v harmonii s velikostí hlavy. Může být penalizováno, pokud jsou uši v poměru k hlavě příliš veliké, špičaté nebo vyčnívající. Poranění ucha, např. od kousnutí je penalizováno

Barva a znaky (30 bodů )
Typovým křečkům by mělo být přiděleno 15 bodů za zbarvení a 15 bodů za znaky.

(Použit překlad od Lenky Zachové) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama