Znaky syrských křečků

20. července 2008 v 15:10 |  O křečcích
Banded - páskování

- Páskované zvíře by mělo mít vzhled barevného zvířete s vrstveným bílým pruhem. Bílý pruh má úplně obkreslit prostředek těla a být bez známek asymetričnosti. Šířka pruhu je přibližně jednou třetinou délky těla, celkově neporušená, s ostrým ohraničením a souběžnými okraji. Srst na břiše by měla být bílá.Bílá místa by měla být bílá až ke kořínkům.

Dominant Spot - barevná skvrna

- Dominantně skvrnitý jedinec by měl mít vzhled bílého zvířete s barevnými skvrnami. Skvrny by měly být ostře definované a stejně rozložené přes vrchní část povrchu zvířete. Srst na břiše by měla být bílá.Bílá místa by měla být bílá až ke kořínkům.

Piebald

- Je to typ podobný Dominant Spot, rozdíl najdeme jen v zabarvení břicha, u typu Piebald zabarvení zad přechází i na části břicha. Tento typ se v současnosti vyskytuje už jen velmi zřídka.
Roan
- Podklad srsti je bílý a vrchní část postupně přechází do tmavšího barevného odstínu. Břicho je čistě bílé.

Tortoiseshell - želvovinová

- Želvovinové zvíře má vyvážený poměr žlutých a barevných ploten. Plotny mají být čisté a oddělené bez promíšených barev. Barevná místa se řídí uznanou barvou celobarevných variet, žlutá by měla být sytě smetanová žlutá v kombinaci se zlatou, ale měla by být přítomna v ředěné formě, když je v kombinaci s jinou uznanou barvou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 terka terka | E-mail | Web | 28. února 2011 v 19:37 | Reagovat

čokoládka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama